
METU diákjai a Red Bull Doodle Art döntőjében
Ismerős a Red Bull Doodle Art pályázata?
Év elején a legtöbb „firka”rajz, azaz doodle art kedvelő szeme felcsillant, hiszen idén először Magyarországon is megrendezésre került az amúgy globálisan már 10 éve futó pályázat.
A Red Bull kitétele annyi volt a beérkező pályázatok kapcsán, hogy az alkotók ne használjanak tollon és papíron kívül semmi mást. Igaz digitális formában is elkészülhetett a mű, de csak abban az esetben, ha azt hivatalos pályázati keretbe rajzolták.
A verseny talán legizgalmasabb nyereménye az amszterdami utazás, és persze a szakmai mentorálás volt.
A döntőt 2023 április 13-án, az Akvárium Klubban rendezték meg, ahol a fináléba jutott, három Budapesti Metropolitan Egyetem hallgató munkája is kiállításra került.
A döntőbe jutott METU-s diákok:
Bita Krisztina munkája

Habony Ágota munkája

Bucsányi Henrietta munkája
Ha pedig érdekel téged is a doodle art-ok világa, akkor ismerkedj meg Egyetemünk Képi ábrázolás alapszakával!
Forrás: metropolitan.hu
